Askeri Çürük Raporu Nasıl Alınır?(EN iyi 5 ipucu)

Aile Sağlık Merkezi doktorlarının yapacağı kontroller sonrası psikolojik ve bedensel anlamda sağlık problemi olan vatandaşları askeri hastanelere yönlendirerek detaylı araştırılması istenir. Askeri hastanede yapılan kontroller sonucu doktor heyetinin aldığı kararla “Askerliğe elverişli değildir” çürük raporu verilir.

Çürük raporu alan ne yapamaz?

Kişinin askerlik yapmasına engel olacak şekilde bir engeli, rahatsızlığı ya da psikolojik rahatsızlığı varsa çürük raporu alarak askerlikten muaf olur. Askerden muaf eden çürük raporları çok büyük bir rahatsızlık olmadıkça kişinin normal yaşamını çok fazla etkilemez ev çalıştığı işe olumsuz bir durum yaşatmaz.

Hangi durumlarda çürük raporu verilir?

Bu hastalıklar şu şekilde; göz hastalıkları, sinir hastalıkları, ruh sağlığı ve hastalıkları, kulak, burun ve boğaz hastalıkları, plastik ve rekonstrüktif şirürji, ağız, çene, yüz, boyun ve diş hastalıkları, deri hastalıkları, iç hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, göğüs hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları,

Çürük raporu almak kolay mı?

Çürük raporu almak sanıldığının aksine kolay bir prosedüre tabi değildir bilakis, almak için çok ciddi şartların gerçekleşmesi beklenir. Raporu düzenleyen kişi resmi bir sıfatı sahip ise Ceza’nın daha ağır hale uygulanır, ayrıca idari para cezası da verilebilir.

You might be interested:  Askeri Rütbeler Nasıl Yükseltilir?(Mükemmel cevap)

Askerlikten muaf olanlar kimlerdir?

Enfeksiyon hastalıkları, göz hastalıkları ve ruh sağlığı bozuk olan bireyler, askerlikten direkt olarak muaf tutuluyor. Askerlik döneminde yaşayacağı büyük sorunlar göz önüne alınarak, askere gönderilmiyor. Kişilerin kısa bir süreçte iyileşme göstermesi durumunda tekrar askere alınabilir.

Çürük raporu alan kişi devlet memuru olabilir mi?

1-Askerlik bakımından askerliğe elverişsiz olmak devlet memuru olmaya engel teşkil etmemektedir.

Askerlikten çürük alan tekrar askere gidebilir mi?

askerlikten muaf olduktan sonra tekrar askerlik yapabilmeniz için ilgili yönetmelik hükümlerine göre sağlık yeteneği açısından askerliğe elverişli bulunmanız şarttır. TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre ” askerliğe elverişlidir” raporu aldıgınız takdirde askerlik yapabilirsiniz. aksi durumda mümkün değil.

41 yaşında askere alınır mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her erkek için askerlik çağı, nüfus kayıtlarına göre, 20 yaşına girilen yılın 1 Ocak’ından başlayıp, 41 yaşına girilen yılın 1 Ocak gününde sona erecek. Yeni askerlik sisteminde “yedek astsubay” olacak.

Hangi şartlarda askere alınmaz?

Onlardan bazıları şu şekildedir… Vücut, kilo ve kitle endeksi askerlik şartlarına uymayan vatandaşlar. Beden hareket ve fonksiyonlarını bozan sfinkter ani yetersizliği, darlığı şekil bozuklukları ve bunların başarısız tedavileri. Tedavisi olanaksız anüs ve rektumun önemli darlık ve yetersizlikleri.

Göz numarası kaç olursa askerlikten muaf olunur?

Bir tane ya da iki gözünüzde 7 dereceye kadar miyop ya da hipermetrop olması durumunda askerlikten muaf olursunuz. Daha düşük dereceler askerlik için uygundur. Bir ya da iki gözünüzde 7 dereceden yüksek bir astigmat olması durumunda askerlik yapamazsınız.

Askeri sağlık raporu kaç günde alınır?

Heyet raporu genel olarak ortalama 3 ve ya 4 gün içinde alınabilir. Özellikle tam teşekküllü sağlık raporu için 7 iş günü belirlenmiştir.

Çürük raporu ehliyete engel mi?

Askerden alınan çürük raporu sivil hayatta bir işe yaramadığı gibi ehliyet vb. gibi işlemlerde de dikkate alınmaz. Zira pskolojik rahatsızlığı olan kişilerin trafikte hem kendi yaşamlarını heme başkalarını yaşamlarını tehlikeye atacakları gerekçesiyle sürücü belgesi verilmiyor.

You might be interested:  Hangi Şehirlerde Askeri Lise Var?(Mükemmel cevap)

Askerlik için kilo sınırı kaç?

Askerlikte Kilo ve Boy Alt – Üst Sınırı Sağlık muayenesi sırasında yapılacak değerlendirmelere göre bu karar doktor tarafından verilecektir. Buna göre askerlikte muafiyet için alt sınır 164 cm boy için 51 – 72 kg, üst sınır ise 210 cm boy için 84 – 115 kg olarak belirlenmiştir.

Zayıf olan askere gider mi?

Askerlik çağı gelen adaylar için muafiyet sağlayacak önemli durumlardan biri de kilodur. Kilo sınırının dışında kalan adaylar askerlikten muaf olurlar. Bu muafiyet hem fazla kilolu hem de çok zayıf olan adaylar için geçerlidir.

Askerliğini yapmış ya da muaf olmak ne demek?

Sağlıksal nedenler başta olmak üzere bir takım nedenlerden ötürü askerlik görevini yerine getiremeyecek olan kişiler askerlikten muaf olurlar. Yani bu kişilerin askerlik görevini yerine getirmesi devlet tarafından şart görülmemektedir. Askerliğe çağrılmazlar.

Askerlik ile ilişiği yoktur ne demek?

Bu bilginin anlamı kısaca şöyledir. Yani askerlikle ilişiği bulunmamaktır yazan bireyin silahaltına alınmasına gerek yoktur demektir. E devlet sistemi üzerinden edinilen bu bilgi, sayesinde askerlik müracaat yerlerine gitmeye gerek kalmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *