Askeri Disko Ne Demek?(Çözünme)

(bkz: disiplin koğuşu) resmi olarak ceza alan askerlerin cezalarını çekmeleri için gönderilen kışlanın içerisinde olan cezaevleridir. en kötüsüde resmi olarak ceza aldıkları içinde diskoda yattıkları süre askerlikten düşmez.

Askeriyede disko var mı?

AYM Genel Kurul’u iki yıl önce Askeri Ceza Kanunu’nun, 169’uncu maddesindeki, “Her üst ve amirin, disiplini ihlal eden askeri geçici tevkif edebileceğini” öngören hükmünü iptal etmişti. AYM’nin iptal ve son verdiği ihlal kararıyla TSK’da DİSKO devri kapandı.

Hapishanede Disko nedir?

aka disko ya da askeri hapishane. genelde tugaylarda ya da alayda bulunan bu hapishanelere askerler ya bölük komutanı ya da askeri mahkeme tarafından gönderilir. bölük komutanının verdiği ceza askerlikten sayılırken, askeri mahkemenin verdiği ceza askerlikten sayılmaz. içeri girerken kamuflajınız, botunuz bağcıkları

Disiplin koğuşu ne demek?

disiplin cezası alan askerlerin; diğer mahkumları(mahkeme kararı ile hüküm giyip bayağı uzun yatarı olanlar, hücrelerde cezasını çekenler) görmesinin yasak olduğu askeri cezaevlerinin bir koğuşu /bölümü.

Askeriyede disko kalktı mı?

Askeriyede ‘ disko ‘ olarak bilinen Disiplin Koğuşu uygulaması kaldırıldı ancak Türkiye daha önce dava konusu olan uygulamalar nedeniyle AİHM kararıyla tazminat ödemeyi sürdürüyor. AİHM, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kala’ya toplam 8 bin euro maddi-manevi tazminat ve yargılama giderlerini ödemesine karar verdi.

Askeri gazino ne demek?

Askerlerin eğitim ve iş dışında çay içip, televizyon izleyerek dinlenmeleri amacıyla oluşturulmuş kapalı mekan.

Inzibat odası nedir?

İnzibat, askerî polise verilen isimdir. İnzibatların başlıca görevi ordudaki düzeni sağlamaktır. Askerî inzibatlar son derece tertipli ve düzenli askerler arasından seçilirler.

You might be interested:  Askeri Lise Sınavları Nerede Yapılıyor?(Çözünme)

Askerlerin yattığı yere ne denir?

Kışla, askeriye, askerî personel, askeri örgüt ve askeri birlik için inşa edilmiş bir bina veya binalar grubudur. Kışlalar ” askerler için disiplin fabrikaları” olarak adlandırıldılar.

Askeriyede Disko cezası nedir?

(bkz: disiplin koğuşu) resmi olarak ceza alan askerlerin cezalarını çekmeleri için gönderilen kışlanın içerisinde olan cezaevleridir. en kötüsüde resmi olarak ceza aldıkları içinde diskoda yattıkları süre askerlikten düşmez. gelince şafağı kaldığın yerden saymaya devam edersin.

Oda hapsi kaldırıldı mı?

TSK Disiplin Kanunu Tasarısı, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Kanunla, disiplin koğuşu ve kıtada oda hapsi cezaları kaldırılıyor. Cumhurbaşkanının tek başına yaptığı işlemler, YAŞ’ın kararları ile disiplinsizlik nedeniyle verilen disiplin cezaları ve diğer idari yaptırımlar yargı denetimi dışında olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *