Askeri Siteler Için Hangi Internet Uzantısı Kullanılır?(Çözülmüş)

. mil.tr: Askeri kurumlar için ayrılmıştır.

Aşağıdaki alan adlarından hangisi Askeri web sayfalarında kullanılmaktadır?

mil.tr: Askeri kurumlar için ayrılmıştır.. bbs.tr: Bulletin Board System: Mesaj sistemleri için ayrılmıştır..k12.tr: Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış öğretim kurumları kullanabilir.

Almanya internet uzantısı nedir?

Amerika için “.us”, Almanya için “.de” ülke alan kodu olarak örnek verilebilir. Alan adı uzantıları bir ABD kuruluşu olan Internet Assigned Numbers Authority (IANA) tarafından yönetilmektedir.

Org hangi siteler için kullanılır?

Org uzantısını sadece kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları, vakıflar ve dernekler kullanabiliyor. Ülkemizde birçok vakıfın site uzantısı org olarak biliniyor. Web sitesi kurmak isteyen bu kurumlar, domain uzantılarını alırken org kullanıyor.

Internette kullanılan mil ne demek?

Kaldı ki, mil kelime olarak, military kelimesinin kısaltılmış halidir. Military ise askeri anlamındadır. Ülkemiz dahil, uluslararası alanda, askeri kurum ve kuruluşlar, internet sitelerinde. mil domain uzantılarını kullanmaktadır.

.gov Uzantısına sahip alan adları hangi amaçla kullanılmaktadır?

. gov: Hükümet kurumları kullanmaktadır.. info: information. Bilgi siteleri için kullanılır.

Net uzantısı güvenilir mı?

Bu siteler genelde güvenilir olmaz. “.com” ve “. net ” sitelerinin, kendiliğinden güvensiz olmasa da en kolay edinilen alan adı uzantıları olduğunu da unutma. Hâl böyle olunca, bu siteler “.edu” (eğitim kuruluşu) veya “.gov” (hükûmet) uzantılı bir site kadar güvenli olmaz.

You might be interested:  Askeri Lise Nerede Var?(Soru)

Web’de hangi ülke?

Almanya domain uzantısı.de dir..de Almanya ülkesinin alan adı uzantısıdır. Almanya domain uzantılı web siteler.de alan adı uzantısını kullanmaktadırlar.

Su hangi ülkenin internet uzantısı?

Su alan ismi Sovyetler Birliği’ne aittir. Aynı zamanda Sovyetler Birliği’nin de ülke kodu olan. su uzantısı internet alan kodu olarak da kullanılmaktadır.

Org net com nedir?

org İngilizce organization kelimesinden gelmektedir. org uzantısı, dernek ve vakıflar için kullanılmaktadır. Bununla birlikte, kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları da bu domain uzantısını alabilmektedir. Ülkemizde hizmet sunan dernek ve vakıflar için de durum aynıdır.

k12 hangi siteler için kullanılır?

. k12 domain uzantısı, ülkemizde, eğitim kurumları tarafından kullanılan bir kısaltmadır. Buna göre, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan ve ülkemizde hizmet sunan ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarının web sitelerinde,. k12 domain uzantısı kullanılmaktadır.

Org anlamı nedir?

Org uzantısının açılımı, organization olarak bilinir. Org uzantısını sadece kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları, vakıflar ve dernekler kullanabiliyor.

1 mil ne kadar?

Bir Kara mil ´inin uzunluğu metrik hesaba göre 1.609,344 metre ye eşittir.

.info Uzantısı nedir?

. info = Uzantısı bilgi anlamına gelmektedir. İngilizcede ” information ” kelimesinin kısaltılmışıdır.

1 kara mili kaç kilometredir?

Bir Kara Mil ´inin (Statute mile) uzunluğu metrik hesaba göre 1.609,344 metre ye eşittir. Farklı bir ifade ile 1 mil = 1,61 km ‘ dir. Bir Deniz Mil ´inin (Nautical mile) uzunluğu metrik hesaba göre 1.852,2 metre ye eşittir. Farklı bir ifade ile 1 mil = 1,85 km ‘ dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *