3 Ordu Komutanı Kim?(Doğru cevap)

3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, Valimiz Kadir Ekinci’yi Ziyaret Etti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Resmi Gazetede yayımlanan atama kararlarıyla 3. Ordu Komutanlığına atanan Korgeneral Yavuz Türkgenci, Valimiz Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret etti.

2 nci Ordu Komutanı kim oldu?

Diğer ordu komutanlarında tablo şöyle beliriyor: En kıdemli olarak 2020 YAŞ’ında orgeneralliğe terfi etmiş olan İkinci Ordu Komutanı Metin Gürak var. Son kararnameyle Üçüncü Ordu Komutanlığı ‘na, korgeneralliğe 2016’da üçüncü sırada terfi eden ve aynı rütbede bu yıl yeniden uzatma alan Yavuz Türkgenci getirildi.

3 ordu komutanı kim oldu 2021?

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Resmi Gazetede yayımlanan atama kararlarıyla 3. Ordu Komutanlığına atanan Korgeneral Yavuz Türkgenci, Valimiz Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret etti.

Ege Ordu Komutanı kimdir 2020?

Ali Sivri (10 Eylül 1961) Türk asker. Mevcut Ege Ordusu Komutanı.

9 Kolordu Komutanlığı nerede?

9. Kolordu, Türk Kara Kuvvetlerine bağlı 3. Ordu’nun kolordularından biridir. Komutanlığın karargâhı Erzurum’da bulunmaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Karadeniz’i Ermenistan’dan gelebilecek dış tehditlere karşı korur.

3 Ordu Komutanı Yavuz Türkgenci kimdir?

4 Ağustos 1962 tarihinde Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde doğdu. Babası İbrahim Türkgenci ‘dir. 1984’te Kara Harp Okulunu, daha sonra Kara Harp Akademisini bitirdi. 2007’de tuğgeneral rütbesine terfi etti.

Musa avsever kim?

MUSA AVSEVER, 1957 YILINDA KONYA’DA DOĞMUŞTUR. 1978 YILINDA, MUHABERE SUBAYI OLARAK KARA HARP OKULUNDAN MEZUN OLAN ORGENERAL AVSEVER, MUHABERE SUBAY TEMEL KURSUNU TAMAMLAMAYI MÜTEAKİP, 1979-1982 YILLARI ARASINDA 7’NCİ KOLORDU KOMUTANLIĞINDA, 1982-1986 YILLARI ARASINDA 8’İNCİ KOLORDU KOMUTANLIĞINDA, 1986-1988 YILLARI

You might be interested:  Ne 7 Ordu?(EN iyi 5 ipucu)

EDOK Komutanı kimdir 2020?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Doktrin ( EDOK ) Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, Vali Dr.

Yeni 1 nci Ordu Komutanı kim oldu?

Bu yılki Yüksek Askeri Şura kararlarıyla, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ‘na 1. Ordu Komutanı Musa Avsever atandı. Avsever’in yerine de 3’üncü Kolordu Komutanı Kemal Yeni, 1. Ordu Komutanı oldu.

1 Ordu Komutanı kim olacak?

Orgeneral Ümit Dündar’ın yerine 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever atandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *