Ordu Boztepe Teleferik Ücreti Ne Kadar?(Çözülmüş)

Ordu Boztepe Teleferik Ücreti

Bilet Türü Ücret
Gidiş Dönüş Tam Bilet 15 TL
Tek Yön Tam Bilet 8 TL
Tek Yön Öğrenci 6 TL

1

Ordu Boztepe teleferik kaç dakika?

28 Kabinli Ordu Teleferik Ordu Teleferik hattını tepeye çıkışta ve inişte kullanarak manzaranın tadını daha iyi çıkarabilir, fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Teleferik hattında 28 kabin bulunuyor.Yaklaşık 8 dakikalık bir yolculuk sonrasında tepeye ulaşıyorsunuz.

Ordu Boztepe kaça kadar açık?

09.00 İLE 20.00 SAATLERİ ARASINDA HİZMET VERECEK Teleferik hizmetini kullanmak isteyen vatandaşlar 09.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmetten yararlanabilecekler.

Ordu Boztepe ne kadar yuksek?

Boztepe – Ordu Denizden 450 metre yükseklikte olup, ilin tüm güzelliklerini, Karadeniz’in muhteşemliğini Boztepe ‘den seyretmek doyumsuzdur.

Ordu Teleferik kaç dakika sürüyor?

Ordu teleferik hattında, 28 adet kabin bulunuyor olup saatte 250 kişi taşıma kapasitesine sahip. Ordu teleferik kaç metre sorusuna cevap verecek olursak, toplam hat uzunluğu 2350 metre. Ordu teleferik kaç dakika sürüyor sorusuna ise; ortalama varış süresi 8 dakikadır diyebiliriz.

Ordu Boztepe teleferik kaç yılında yapıldı?

Kent merkezinden 530 rakımlı Boztepe ‘ye ulaşımı kolaylaştırmak için 2011’de yaklaşık 9 milyon lira maliyetle kurulan teleferik, yerli ve yabancı turistlerce tercih ediliyor. Eşsiz manzara eşliğinde Boztepe ‘ye 10 dakikada ulaşım olanağı sunan 21 kabinli teleferik, kent turizmine de büyük katkı sağlıyor.

You might be interested:  Ordu Hangi Coğrafi Bölgemizdedir?(Soru)

Ordu Teleferik açıldı mı?

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen Altınordu ile Boztepe arasındaki ulaşımı sağlayan ve pandemi dolayısıyla halk sağlığının korunması için kullanımına ara verilen teleferik hattı yeniden hizmet vermeye başladı.

Ordu Teleferik ne kadar?

Tek yön 5 TL, gidiş dönüş ise 10 TL.

Ordu Yamaç Paraşütü kaç TL?

Ordu Boztepe yamaç paraşütü yoğunluğa ve yaz kış dönemlerine göre fiyatları biraz değişiyor. 300 – 400 tl arasında bulunan ücretleri ile deneyebilirsiniz.

Ordu Teleferik kaç metre yüksekliktedir?

500 Metre yüksekliğe çıkan teleferik ayrıca dünyadaki iki direk arası en uzun mesafeye (900 metre ) sahip teleferik olma özelliğini bulunduruyor.

Ordu ters ev giriş ücreti ne kadar?

Ters Ev – Aksiyon Parkı Giriş Ücreti Ters Ev Aksiyon Parkı, Giriş Ücreti, öğrenci 5 TL, tam 10 TL olarak belirlenmiştir.

Ordu’nun gezilecek yerleri neresidir?

Ordu gezilecek yerler anlamında son derece zengin olmasıyla birlikte, özellikle tercih edebileceğiniz noktalar; Boztepe, Çambaşı Yaylası, Perşembe Yaylası, Ohtamış Şelalesi, Kültür Merkezi, Yason Burnu ve Çaka Plajı şeklinde sıralanmaktadır.

Ordu boztepeye arabayla çıkılır mı?

Eğer şehre araba ile geldiyseniz Boztepe’ye de kendi arabanız ile çıkabilirsiniz.

Ordu boztepeye nasıl çıkılır?

Kendi özel aracınızla buraya ulaşabilirsiniz. Fakat buraya ulaşmanın en kolay yolu hatta en eğlenceli yolu Teleferikle ulaşmaktır. Atatürk parkında bulunan teleferikle buraya ulaşılabilirsiniz. 2350 metre teleferik hattı geçilmektedir.

Ordu merkezi neresi?

Ordu Merkez Karadeniz bölgesinde yer almakta olup, Ordu Merkez ilçesi Ordu iline bağlıdır. Ordu Merkez yüzölçümü 5,861 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 44. en büyük ilçesidir. Ordu Merkez haritası konumu ise 40° 59′ 10.1904” Kuzey ve 37° 52′ 47.0028” Doğu gps koordinatlarıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *