Ordu Boztepeye Nasıl Gidilir?(Çözünme)

Ordu boztepeye arabayla çıkılır mı?

Eğer şehre araba ile geldiyseniz Boztepe’ye de kendi arabanız ile çıkabilirsiniz.

Ordu boztepeye hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları ordu Boztepe yakınından geçiyor: 43S, 48S.

Ordu teleferiği nerede?

Ordu Teleferik Nerede, Nasıl Gidilir? Boztepe’ye çıkan teleferik, Ordu şehir merkezinde sahil kenarında bulunan Atatürk Parkı’ndan hareket ediyor.

Ordu Yamaç Paraşütü kaç TL?

Ordu Boztepe yamaç paraşütü yoğunluğa ve yaz kış dönemlerine göre fiyatları biraz değişiyor. 300 – 400 tl arasında bulunan ücretleri ile deneyebilirsiniz.

Ordu’nun gezilecek yerleri neresidir?

Ordu gezilecek yerler anlamında son derece zengin olmasıyla birlikte, özellikle tercih edebileceğiniz noktalar; Boztepe, Çambaşı Yaylası, Perşembe Yaylası, Ohtamış Şelalesi, Kültür Merkezi, Yason Burnu ve Çaka Plajı şeklinde sıralanmaktadır.

Ordu merkezi neresi?

Ordu Merkez Karadeniz bölgesinde yer almakta olup, Ordu Merkez ilçesi Ordu iline bağlıdır. Ordu Merkez yüzölçümü 5,861 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 44. en büyük ilçesidir. Ordu Merkez haritası konumu ise 40° 59′ 10.1904” Kuzey ve 37° 52′ 47.0028” Doğu gps koordinatlarıdır.

Ordu Yeni Otogar hangi hat gidiyor?

YENİ OTOGARA HİZMET VERECEK TOPLU TAŞIMA HATLARI BELLİ OLDU Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 Aralık tarihinde açılan Ordu Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ulaşım ilçenin dört bir noktasından kolaylıkla sağlanacak. Buna göre 57-58/A ve 58 No’lu hatlar terminale yolcu taşımacılığı yapacak.

You might be interested:  1 Ordu Komutanı Kim Oldu?(Soru)

Ordu Yeni Otogar hangi dolmuş gidiyor?

Yeni açılan Otogar mevkiine 57, 58 ve 58A dolmuşları otogardan geçiyor. Ayrıca 61 numaralı dolmuş hattı yakından geçiyor.

Ordu’da teleferik neden kapalı?

Ordu ‘nun tanıtımına en fazla katkıyı sağlayan, her yıl yaklaşık 20 milyon lira geliri olan teleferik hattı, 3 aydır ‘bakım yapılıyor’ bahanesiyle kapalı duruyor.

Ordu Teleferik kaç rakım?

28 Kabinli Ordu Teleferik Teleferik motor gücü ise 341 kW’dır. 500 Metre yüksekliğe çıkan teleferik ayrıca dünyadaki iki direk arası en uzun mesafeye (900 metre) sahip teleferik olma özelliğini bulunduruyor. Teleferik hattı ile yolculuk ortalama 10 dakika sürmektedir.

Ordu Boztepe teleferik kaç yılında yapıldı?

Kent merkezinden 530 rakımlı Boztepe ‘ye ulaşımı kolaylaştırmak için 2011’de yaklaşık 9 milyon lira maliyetle kurulan teleferik, yerli ve yabancı turistlerce tercih ediliyor. Eşsiz manzara eşliğinde Boztepe ‘ye 10 dakikada ulaşım olanağı sunan 21 kabinli teleferik, kent turizmine de büyük katkı sağlıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *