Ordu Çambaşı Yaylası Nerede?(Çözüm bulundu)

Ordu Çambaşı Yaylası hangi ilçeye bağlı?

Tatilcilerin yeni gözdesi Ordu ‘nun Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylasında ki bungalovlar oldu.

Çambaşı Yaylası hangi ilimizdedir?

Gelin Türkiye’nin en güzel yaylalarından biri olan Çambaşı Yaylası ‘nı birlikte keşfedelim. ÇAMBAŞI YAYLASI NEREDEDİR? Çambaşı Yaylası, Ordu ilinin Kabadüz ilçesinde yer almaktadır. Gümüşdere köyünde bulunan Çambaşı Yaylası, son dönemlerde doğal güzellikleri ile turistlerin en sık gittiği cazibe merkezidir.

Ordu Çambaşı Yaylası Nerede Kalınır?

Çambaşı Yaylası yakınındaki oteller

  • Saray Düzü Pansiyon. Çambaşı Yaylası ile 0 kilometre.
  • Bektaş Karagöl Otel. Çambaşı Yaylası ile 23,7 kilometre.
  • Ramada by Wyndham Giresun Piraziz. Çambaşı Yaylası ile 29,8 kilometre.
  • Sullu Dag Evi. Çambaşı Yaylası ile 33,1 kilometre.
  • Zifin Hotel.
  • Kubaliç Hotel&SPA.
  • Otel Vona Ordu.
  • Aktug Hotel.

Ordu Merkez Çambaşı Yaylası arası kaç km?

Ordu – Çambaşı Yaylası: 58 km dir Ordu – Çambaşı Kayak Merkezi: 54 km dir. Yol Yılın 12 ayı açık ve ulaşım sorunu yoktur.

Ayder Yaylası nerede bulunur?

Ayder, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinin 19 km güneydoğusunda yer alan 1350 m rakımda ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı bir yayladır. 1300’lü yıllarda Hala Vadisi’nde yaşayanlar tarafından kurulmuştur.

Ordu Karagöl Yaylası Nerede?

Karagöl Yaylası, Giresun ilinin Dereli ilçesi Aksu Köyü sınırları içerisinde bulunan bu krater gölü, 3 bin 275 metre yükseklikte muhteşem doğası ve manzarasıyla görenleri şaşkına çevirmektedir.

You might be interested:  Ordu Da Balık Nerede Yenir?(EN iyi 5 ipucu)

Ordu Çambaşı Yaylası kaç rakım?

ORDU – Ordu ‘nun en gözde yaylalarının başında gelen 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası özellikle sahil kesimlerinde sıcaktan bulananların uğrak yeri oldu. Kabadüz ilçesi sınırları içerisinde bulunan Çambaşı Yaylasında yavaş yavaş bastıran sisle hava sıcaklığı bir anda 4-5 derece düşebiliyor.

Kabadüz hangi ile bağlı?

Kabadüz, Türkiye’nin kuzeyinde Karadeniz Bölgesinde yer alan Ordu ilinin yaklaşık 8.000 nüfuslu bir ilçesidir. Kabadüz ilçesi, Ordu’nun ilçelerinden kuzeyde Altınordu, batıda Ulubey, güneyde Mesudiye ilçeleriyle birlikte doğuda da Giresun’un Bulancak ve Piraziz ilçeleriyle komşudur.

Kümbet Yaylası Rakım kaç?

Kümbet Yaylası, Doğu Karadeniz bölgesinde, 1640 metre rakımlı yayla doğu karadenizin en meşhur ve turistik yaylalarındandır. Giresun’un 52 km güneyinde Dereli ilçe sınırlarındadır.

Ordu Perşembe yaylası arası kaç kilometre?

Yayla yollarindaki asfalt cok bakimsiz, cukurlar cok fazla. Yaylaya vardiktan sonra selaleye ve menderes manzarasina ulasabilmek icin gittiginiz yollar ise toprak yol. Yagmur yagdiginda camur nedeniyle aracla ulasmaniz cok zor, yuruyerek ise 30 dk civarinda bir mesafe kat etmeniz gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *