Ordu Cumartesi Pazarı Nerede?(Soru)

Altınordu ilçesinde Cumartesi Pazarı olarak bilinen ve Altınordu Belediyesi’nin altında faaliyet gösteren halk pazarı, Şirinevler Mahallesi’nde faaliyete gecen Şirin Pazar‘a taşındı.

Ordu pazarı hangi gün?

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kentin en eski ve yerleşik pazarı olan, Altınordu ilçesine bağlı Düz Mahalle sınırları içerisinde kurulan ‘Çarşamba Pazarı ‘nda bir ilke imza attı. Kırsal mahallelerde yaşayan kadınların kendi ürettikleri ürünleri satmak için haftanın Çarşamba günü geldikleri pazara, 200 adet tezgah kuruldu.

Ordu Ünye pazarı hangi gün?

Ordu ‘nun Ünye ilçesinde her çarşamba günü kurulan pazar yeri Liseler Mahallesi bölgesinde Tabakhane Deresi kenarına taşınıyor.

Ordu Rus pazarı hangi mahallede?

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesi Şirinevler Mahallesi ‘nde 5 bin 462 metrekare alan üzerine modern halk pazarı kurmak için çalışma başlattı.

Fatsa’nın pazarı hangi gün?

Fatsa ‘ya semt pazarı açıldı Evkaf mahallesi Canlı sokakta, Dolunay mahallesi, Yapraklı mahallesi, Burcukent Sitesi, Mavievler Sitesi, Yedikapı semti ve Naldöken semti halkına hitap edecek olan yeni semt pazarı yarında itibaren başlayacak ve her Salı günü açık olacak.

Ordu Cumartesi pazarı nereye taşındı?

Altınordu ilçesinde Cumartesi Pazarı olarak bilinen ve Altınordu Belediyesi’nin altında faaliyet gösteren halk pazarı, Şirinevler Mahallesi’nde faaliyete gecen Şirin Pazar ‘a taşındı.

Reşadiye nin pazarı hangi gün?

1514 yılında Çaldıran seferine çıkan Yavuz Sultan Selim ordusuyla konaklamış ve cuma namazını bu yaylada kılmıştır. İlk kar düşene kadar Selemen Yaylasında bahar aylarında her cuma geleneksel yayla pazarı kurulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *