Ordu Havaalanı Açılışı Ne Zaman?(Doğru cevap)

Ordu-Giresun Havalimanı, Ordu‘nun Gülyalı ilçesi ile Giresun’un Piraziz ilçeleri arasında inşa edilmiş sivil kategorideki havalimanıdır. 22 Mayıs 2015’te hizmete açılmıştır. Türkiye’de ve Avrupa’da deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanıdır.

Ordu Giresun Havaalanı nasıl inşa edilmiştir?

36 milyon taşın deniz üzerine doldurulmasıyla inşa edilen Ordu Giresun Havalimanı ‘nın pisti daha konforlu olması için stone mastic asfalt dökülerek yapılmıştır. Havalimanının inşasında kullanılan 36 milyon taşı kamyonlar 950 bin sefer yaparak tamamladı.

Ordu Giresun Havalimanı hangi firmalar uçuyor?

Türkiye ve Ordu – Giresun arasında en sık uçan havayolu firmaları, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Lufthansa ve Air France.

Ordu Giresun Havaalanı kim yaptı?

Proje Süreçleri Dünyada, tamamı deniz üzerine kurulu dört adet havalimanından ikisi, Cengiz Holding imzası taşıyor: Ordu – Giresun ve Rize-Artvin havalimanları.

Giresun Havaalanı ne zaman yapıldı?

Ordu’nun Gülyalı ilçesinde inşasına 2011’de başlanan ve resmi açılışı 22 Mayıs 2015’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Ordu- Giresun Havalimanı, bölge insanının ulaşımına büyük kolaylık sağladı.

Ordu Giresun havalimanı nereye yakın?

Ordu – Giresun Havalimanı 40.965031 enlem ve 38.080444 boylamda yer almaktadır. Gülyalı ilçesine bağlıdır.

You might be interested:  Kurtuluş Savaşında Düzenli Ordu Ne Zaman Kuruldu?(Çözülmüş)

Ordu Giresun Havaalanı neden denize yapıldı?

Dünya’da üç yerde bulunan bu dolgu havalimanlarından Hong Kong Havalimanı ve Japonya Kansai Havalimanı kentsel boş alan olmadığı için, Ordu – Giresun Havalimanı ise dağlık ve engebeli araziden dolayı deniz doldurularak inşa edilmiştir (Politeknik, 2014).

Giresun’da hava limanı var mıdır?

Ordu- Giresun Havalimanı Ordu’nun Gülyalı ilçesi ile Giresun ‘un Piraziz ilçeleri arasında inşa edilmiş olup Ordu il sınırları içerisindedir. Türkiye’de ve Avrupa genelinde deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma ününe sahiptir.

Ordu Havaş nereden kalkıyor?

Havaş otobüsleri, Ordu -Giresun havalimanı iç Hatlar Terminali Gelen Yolcu Salonu çıkışından hareket etmektedir., Havaş Otobüs Servisleri uçak kalkış saatlerine göre düzenlenmektedir. Uçak inişinden sonra Havaalanından Şehir Merkezine hareket etmektedir.

Ordu Giresun Havalimanı kullanılıyor mu?

Karadeniz’in iki şehrinde ortak olarak kullanılan Ordu – Giresun Havalimanı, Ordu ‘nun Gülyalı beldesiyle Giresun ‘un Piraziz ilçesi arasında konumlanıyor. 22 Mayıs 2015’te hizmete açılan havalimanı, ülkemizde ve Avrupa genelinde deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olma özelliğine sahip.

Ordu Giresun Havaalanından Giresun’a nasıl gidilir?

Havalimanı/ Ordu – Giresun HAVAŞ ile Ulaşım Havalimanından Ordu ve Giresun’a gitmenin en kolay ve pratik yolu HAVAŞ servis otobüslerine binmek olacaktır. Eğer doğrudan bir ulaşım arayışındaysanız HAVAŞ servis otobüsleri sizin için ideal bir ulaşım alternatifidir.

Ordu Giresun Havaalanı denize dolgu yapılarak inşa edilmiş midir?

Denize dolgu yapılarak inşa edilen Avrupa’nın ilk, dünyanın dördüncü hava meydanı özelliği taşıyan Ordu – Giresun (Or-Gi) Havaalanı, 15 Mart’ta hizmete açıldığı zaman, ülkemizi de bu alanda farklı bir lige sokmuş olacak.

Samsun Havaalanı ne zaman yapıldı?

Samsun Çarşamba Havalimanı (IATA: SZF, ICAO: LTFH) Samsun ‘un Çarşamba ilçesinde yer alan sivil kategorideki havalimanıdır. 1994-1998 yılları arasında inşa edilip, 15 Aralık 1998’de Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakan Mesut Yılmaz tarafından resmi açılışı yapılmıştır.

You might be interested:  Ordu Üniversitesi Ne Zaman Açılacak?(En iyi çözüm)

Ordu’da hava alanı var mı?

Ordu Hakkında Şehir yıllardır Karadeniz sahil yolu üzerinde olması sebebiyle önemli bir ulaşım merkezidir konumundadır son yıllarda yapımı tamamlanan Ordu Giresun Havalimanı sayesinde şehrin bu konumu daha da güçlenmiş bulunmaktadır. Ordu Giresun Havalimanı Ordu ile Giresun illeri arasında yer almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *