Ordu Havaalanı Nerede?(Çözülmüş)

Ordu hava alanı nerede?

Ordu -Giresun Havalimanı, Ordu ‘nun Gülyalı ilçesi ile Giresun’un Piraziz ilçeleri arasında inşa edilmiş sivil kategorideki havalimanıdır.

Ordu Giresun havalimanı nereye bağlı?

Ordu – Giresun Havalimanı 40.965031 enlem ve 38.080444 boylamda yer almaktadır. Gülyalı ilçesine bağlıdır. Ordu – Giresun Havalimanı haritası Ordu ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Ordu – Giresun Havalimanı posta kodu 52010.

Ordu Giresun Havaalanı ne zaman açılacak?

Ordu -Giresun Havalimanı resmi açılış için hazırlanıyor! Avrupa ve Türkiye’nin deniz doldurularak inşa edilen tek havalimanı olan ve 36 milyon ton taş kullanılan Ordu -Giresun Havalimanı, 22 Mayıs cuma günü açılıyor.

Ordu Giresun Havalimanı kaç metrekare?

Ordu Giresun Havalimanı projesi kapsamında toplam 31,400 m2’lik kapalı inşaat alanı projelendirilmiştir. 20.000 m2’lik terminal binasını kaplayan alan üst yapı tesisleri için ayrıldı ve bu yapının içerisinde emniyet, iş makineleri garajı, teknik blok ile ısı, regülatör, güç merkezi, itfaiye binaları ve giriş kontrol

Ordu Hava alanı merkeze kaç km?

Ordu ‘nun Gülyalı ilçesi ile Giresun’un Piraziz ilçesi arasında bulunan Ordu Giresun Havalimanı, Ordu şehir merkezine 19 km, Giresun şehir merkezine ise 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Her iki şehir arasında yolcu taşımacılığı HAVAŞ servis otobüsleri ile yapılmaktadır.

You might be interested:  Istanbul 1.Ordu Komutanı Kim?(Çözülmüş)

Ordu Giresun Havalimanı kullanılıyor mu?

Karadeniz’in iki şehrinde ortak olarak kullanılan Ordu – Giresun Havalimanı, Ordu ‘nun Gülyalı beldesiyle Giresun ‘un Piraziz ilçesi arasında konumlanıyor. 22 Mayıs 2015’te hizmete açılan havalimanı, ülkemizde ve Avrupa genelinde deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olma özelliğine sahip.

Giresun Havaalanı ne zaman yapıldı?

Ordu’nun Gülyalı ilçesinde inşasına 2011’de başlanan ve resmi açılışı 22 Mayıs 2015’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Ordu- Giresun Havalimanı, bölge insanının ulaşımına büyük kolaylık sağladı.

Ordu Havaş nereden kalkıyor?

Havaş otobüsleri, Ordu -Giresun havalimanı iç Hatlar Terminali Gelen Yolcu Salonu çıkışından hareket etmektedir., Havaş Otobüs Servisleri uçak kalkış saatlerine göre düzenlenmektedir. Uçak inişinden sonra Havaalanından Şehir Merkezine hareket etmektedir.

Ordu Giresun Havalimanı hangi firmalar uçuyor?

Türkiye ve Ordu – Giresun arasında en sık uçan havayolu firmaları, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Lufthansa ve Air France.

Giresun hava alani var mi?

Ordu- Giresun Havalimanı Ordu’nun Gülyalı ilçesi ile Giresun ‘un Piraziz ilçeleri arasında inşa edilmiş olup Ordu il sınırları içerisindedir. Ordu- Giresun havalimanının yurt içi havayolu trafiğini Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus oluşturmaktadır.

Ordu Giresun Havaalanı kim yaptı?

Proje Süreçleri Dünyada, tamamı deniz üzerine kurulu dört adet havalimanından ikisi, Cengiz Holding imzası taşıyor: Ordu – Giresun ve Rize-Artvin havalimanları.

Ordu Giresun Havaalanı neden denize yapıldı?

Dünya’da üç yerde bulunan bu dolgu havalimanlarından Hong Kong Havalimanı ve Japonya Kansai Havalimanı kentsel boş alan olmadığı için, Ordu – Giresun Havalimanı ise dağlık ve engebeli araziden dolayı deniz doldurularak inşa edilmiştir (Politeknik, 2014).

Ordu Giresun Havaalanı denize dolgu yapılarak inşa edilmiş midir?

Denize dolgu yapılarak inşa edilen Avrupa’nın ilk, dünyanın dördüncü hava meydanı özelliği taşıyan Ordu – Giresun (Or-Gi) Havaalanı, 15 Mart’ta hizmete açıldığı zaman, ülkemizi de bu alanda farklı bir lige sokmuş olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *