Ordu Havaalani Nerede?(Çözüm bulundu)

Giresun Havaalanı ne zaman yapıldı?

Ordu’nun Gülyalı ilçesinde inşasına 2011’de başlanan ve resmi açılışı 22 Mayıs 2015’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Ordu- Giresun Havalimanı, bölge insanının ulaşımına büyük kolaylık sağladı.

Ordu Giresun Havalimanı kullanılıyor mu?

Karadeniz’in iki şehrinde ortak olarak kullanılan Ordu – Giresun Havalimanı, Ordu ‘nun Gülyalı beldesiyle Giresun ‘un Piraziz ilçesi arasında konumlanıyor. 22 Mayıs 2015’te hizmete açılan havalimanı, ülkemizde ve Avrupa genelinde deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olma özelliğine sahip.

Ordu Hava alanı merkeze kaç km?

Ordu ‘nun Gülyalı ilçesi ile Giresun’un Piraziz ilçesi arasında bulunan Ordu Giresun Havalimanı, Ordu şehir merkezine 19 km, Giresun şehir merkezine ise 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Her iki şehir arasında yolcu taşımacılığı HAVAŞ servis otobüsleri ile yapılmaktadır.

Ordu Giresun havalimanı nasıl inşa edilmiştir?

36 milyon taşın deniz üzerine doldurulmasıyla inşa edilen Ordu Giresun Havalimanı ‘nın pisti daha konforlu olması için stone mastic asfalt dökülerek yapılmıştır. Havalimanının inşasında kullanılan 36 milyon taşı kamyonlar 950 bin sefer yaparak tamamladı.

Ordu Giresun Havalimanı hangi firmalar uçuyor?

Türkiye ve Ordu – Giresun arasında en sık uçan havayolu firmaları, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Lufthansa ve Air France.

You might be interested:  Ordu Ili Hangi Oguz Boyundan?(Çözülmüş)

Ordu Giresun Havaalanı neden denize yapıldı?

Dünya’da üç yerde bulunan bu dolgu havalimanlarından Hong Kong Havalimanı ve Japonya Kansai Havalimanı kentsel boş alan olmadığı için, Ordu – Giresun Havalimanı ise dağlık ve engebeli araziden dolayı deniz doldurularak inşa edilmiştir (Politeknik, 2014).

Ordu Giresun Havaalanı denize dolgu yapılarak inşa edilmiş midir?

Denize dolgu yapılarak inşa edilen Avrupa’nın ilk, dünyanın dördüncü hava meydanı özelliği taşıyan Ordu – Giresun (Or-Gi) Havaalanı, 15 Mart’ta hizmete açıldığı zaman, ülkemizi de bu alanda farklı bir lige sokmuş olacak.

Ordu Giresun havalimanı nereye yakın?

Ordu – Giresun Havalimanı 40.965031 enlem ve 38.080444 boylamda yer almaktadır. Gülyalı ilçesine bağlıdır.

Ordu Havaş nereden kalkıyor?

Havaş otobüsleri, Ordu -Giresun havalimanı iç Hatlar Terminali Gelen Yolcu Salonu çıkışından hareket etmektedir., Havaş Otobüs Servisleri uçak kalkış saatlerine göre düzenlenmektedir. Uçak inişinden sonra Havaalanından Şehir Merkezine hareket etmektedir.

Sabiha Gökçen Ordu Giresun uçakla kaç saat?

ordu giresun ile Istanbul Sabiha Gokcen International Airport Arası Uçakla Kaç Saat Sürer. ordu giresun ile Istanbul Sabiha Gokcen International Airport Arası Uçakla 1 saat 3 dakika sürmektedir.

Ordu Havaalanından Fatsa’ya Nasıl Gidilir?

Havaalanında, Havaş servisleri hizmet vermektedir. Bu servislerle, sadece şehir merkezine değil, Fatsa ‘ya da ulaşım sağlanabilmektedir. Uçuş saatine göre belirlenen Havaş servislerinin bilet ücreti 10 – 15 TL’dir. Havaalanından ilçeye ulaşım seçenekleri arasında taksi de bulunmaktadır.

Giresun Havalimanından Tireboluya nasıl gidilir?

Tirebolu’ya en hızlı şekilde ulaşmanın yolu uçak seyahati yaparak Ordu- Giresun Havalimanı’na inmektir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım yaklaşık bir saatlik araç yolculuğu ile yapılmaktadır. İki nokta arasında ki uzaklık 73 kilometredir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *