Ordu Milletvekili Kim?(Çözülmüş)

Ordu Milletvekili kaç tane?

2017 Türkiye anayasa değişikliği referandumu sonrası kabul edilen kararla TBMM üye sayısı 550’den 600 vekile çıkarılırken daha önce 5 milletvekili çıkarabilen Ordu bu seçimle beraber 6 milletvekili çıkaracaktır.

Ordu Milletvekili hangi partiden?

Cemal Enginyurt (9 Nisan 1965, Dedeli), Türk gazeteci, siyasetçi ve 27. Dönem Demokrat Parti Ordu milletvekili.

Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız Kimdir?

1990-2014 yılları arasında İstanbul Bezmiâlem Vakıf Gureba Hastanesinde çalıştı. Bu süreçte başhekim yardımcılığı ve başhekimlik görevlerinde bulundu. Orta düzeyde İngilizce bilen Yediyıldız, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Giresun milletvekilleri kimler?

Ali Naci DUYDUK, Hayrettin ERKMEN, Hamdi BOZDAĞ, Tahsin İNANÇ, Doğan KÖYMEN, Mazhar ŞENER, Sadık ALTINCAN, Mustafa HEMİŞ.

Giresun kaç milletvekili var?

2018 Türkiye genel seçimleri’nde resmî adıyla 27. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinin seçimi,Bu seçimde Giresun ilinin 4 milletvekili seçilmiş ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kullanılmıştır.

Cemal Enginyurt kaç doğumlu?

1 Kasım’da yapılan seçimde 6 milletvekili çıkarabilen Trabzon ilinin 5 milletvekili Adalet ve Kalkınma Partisi’ne,1 milletvekili ise Cumhuriyet Halk Partisi’ne aitti.Bu seçime katılım %85,21 oranlarında gerçekleşmişti.

Şenel Yediyıldız kaç yaşında?

Milletvekili, parlamenter, salgut veya mebus, bir parlamentoda oy verenleri temsil eden kişidir.

Hacı Hasan Sönmez Kimdir?

Hasan Sönmez, 2 Haziran 1956’da Giresun Kanyaş’da doğdu. Baba adı Şaban, anne adı Güller’dir. Avukat ve Bürokrat; İstanbul İTİA Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Milli Güvenlik Akademisi’ni bitirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *