Ordu Perşembe Yaylasına Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

Ordu Perşembe Yaylası pazarı hangi gün?

Perşembe Yaylasında her yıl Perşembe günü kurulan semt pazarı bu sezon ilk pazarını açtı. Sosyal mesafe ve maske takmanın zorunlu olduğu pazarda Aybastı Belediyesi Zabıta ekipleri ve kolluk kuvvetleri tarafından denetim yapıldı.

Ordu Perşembe Yaylası Rakım kaç?

Perşembe Yaylası Aybastı ilçesine tam olarak 17 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Perşembe yaylası tam olarak 1500 rakımlı bir yayladır.

Ordu Aybastı Perşembe Yaylası Şenlikleri ne zaman?

Perşembe Yaylası şenlikleri her yıl Temmuz ayının son haftasında yapılan büyük bir organizasyondur. Bu organizasyonu ilçe kaymakamının başkanlığında, ilçe belediye başkanlığı ve diğer kamu kuruluşları gerçekleştirmektedir.

Perşembe Yaylası ne yapılır?

Şenliklerde çeşitli yarışmalar, folklor gösterileri, konserler, sosyal ve kültürel etkinlikler,güreş müsabakaları, at yarışları vb. etkinlikler düzenlenmektedir. Yayla yolunun büyük kısmı asfalt, kalanı stabilize yoldur. Yorgunluk atmak, piknik yapmak, safari, yamaç paraşütü için idealdir.

Ordu Aybastı pazarı hangi gün?

İlçe merkezinde her gün canlılık vardır. Cumartesi günleri pazar kurulur.

Perşembe yaylasında neler var?

DOĞU KARADENİZ’İN SAKLI CENNETLERİ Gölün de bulunduğu yayla, ziyaretçilerine kano, golf, beyzbol, trekking ve yamaç paraşütü gibi farklı aktiviteler yapma imkanı da sunuyor.

Kümbet Yaylası Rakım kaç?

Kümbet Yaylası, Doğu Karadeniz bölgesinde, 1640 metre rakımlı yayla doğu karadenizin en meşhur ve turistik yaylalarındandır. Giresun’un 52 km güneyinde Dereli ilçe sınırlarındadır.

You might be interested:  Ordu Akdeniz Yolu Ne Zaman Bitecek?(Çözülmüş)

Aybastı’nın rakımı kaç?

Bugün Rize’nin en popüler merkezi durumunda olan Ayder, Çamlıhemşin İlçesi’nin 19 km güneydoğusunda konumlanır. 1218 m rakıma sahip, Fırtına Deresi’nin sesi içinde metrelerce yüksekten akan Gürgendibi ve Gelintülü Şelalaeri’ne yürüyüş mesafesinde ve diğer görülmeye değer pek çok yerin geçiş noktası konumundadır.

Perşembe Yaylası nereye ait?

Perşembe Yaylası Aybastı ilçesine 17 kilometre uzaklıktadır. Aynı zamanda Ordu şehrinde 105 kilometre kadar uzaklıkta yer alır.

Aybastı yaylası nerededir?

Ordu’nun Aybastı ilçesine 17 kilometre uzaklıkta bulunan bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası, yaz mevsiminde yeşile bürünen doğası ve birbirinden ilginç menderesleriyle yeni turizm sezonunda ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Fatsa Perşembe yaylası arası kaç km?

(Ordu – Fatsa 56 km., Fatsa – Aybastı 50 Km., Aybastı – Perşembe yaylası 18 km.) Ulaşım asfalt yolla sağlanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *