Ordu Teleferik Nerede?(Çözünme)

Ordu teleferik ücreti ne kadar?

Tek yön 5 TL, gidiş dönüş ise 10 TL.

Ordu Teleferik yüksekliği ne kadar?

28 Kabinli Ordu Teleferik Teleferik motor gücü ise 341 kW’dır. 500 Metre yüksekliğe çıkan teleferik ayrıca dünyadaki iki direk arası en uzun mesafeye (900 metre) sahip teleferik olma özelliğini bulunduruyor. Teleferik hattı ile yolculuk ortalama 10 dakika sürmektedir.

Ordu teleferiği nerede?

Ordu Teleferik Nerede, Nasıl Gidilir? Boztepe’ye çıkan teleferik, Ordu şehir merkezinde sahil kenarında bulunan Atatürk Parkı’ndan hareket ediyor.

Ordu Boztepe ne kadar yuksek?

Boztepe – Ordu Denizden 450 metre yükseklikte olup, ilin tüm güzelliklerini, Karadeniz’in muhteşemliğini Boztepe ‘den seyretmek doyumsuzdur.

Ordu Yamaç Paraşütü kaç TL?

Ordu Boztepe yamaç paraşütü yoğunluğa ve yaz kış dönemlerine göre fiyatları biraz değişiyor. 300 – 400 tl arasında bulunan ücretleri ile deneyebilirsiniz.

Ordu Boztepe teleferik kaça kadar açık?

Altınordu ilçesi ile Boztepe arasında hizmet veren ve sabah 9.30, akşam 22.00 saatleri arasında açık olan teleferik hattı, bundan sonrasında sabah 9.00, akşam 23.30 saatleri arasında açık olacak.

Ordu Boztepe teleferik kaç yılında yapıldı?

Kent merkezinden 530 rakımlı Boztepe ‘ye ulaşımı kolaylaştırmak için 2011’de yaklaşık 9 milyon lira maliyetle kurulan teleferik, yerli ve yabancı turistlerce tercih ediliyor. Eşsiz manzara eşliğinde Boztepe ‘ye 10 dakikada ulaşım olanağı sunan 21 kabinli teleferik, kent turizmine de büyük katkı sağlıyor.

You might be interested:  Ordu Cumartesi Pazarı Nerede?(Soru)

Ordu teleferik ne zaman açılıyor?

09.00 İLE 20.00 SAATLERİ ARASINDA HİZMET VERECEK Teleferik hizmetini kullanmak isteyen vatandaşlar 09.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmetten yararlanabilecekler.

Türkiyenin en uzun teleferiği nerede?

Türkiye’nin en uzun teleferiği olan Uludağ Teleferiği, Bursa’dadır. Yıldırım’daki Teferrüç semti ile Uludağ’daki Sarıalanyaylası arasında 1963’te kurulmuştur. Kadıyayla istasyonundaki aktarma ile toplam 9.000 metre uzunluğundadır.

Ordu’da Teleferik neden kapalı?

Ordu ‘nun tanıtımına en fazla katkıyı sağlayan, her yıl yaklaşık 20 milyon lira geliri olan teleferik hattı, 3 aydır ‘bakım yapılıyor’ bahanesiyle kapalı duruyor.

Ordu boztepeye nasıl gidilir?

Kendi özel aracınızla buraya ulaşabilirsiniz. Fakat buraya ulaşmanın en kolay yolu hatta en eğlenceli yolu Teleferikle ulaşmaktır. Atatürk parkında bulunan teleferikle buraya ulaşılabilirsiniz. 2350 metre teleferik hattı geçilmektedir.

Karadenizde teleferik nerede var?

Ordu ilinin şehir merkezinde Atatürk Parkı içerisinden Hareket eden Teleferik hattı sizlere muhteşem bir Karadeniz manzarası sunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *