Ordu Üniversitesi Ne Zaman Kuruldu?(Soru)

17 Mart 2006 tarihinde kurulan Ordu Üniversitesi; 3 enstitü, 12 fakülte, 2 yüksekokul ve 10 meslek yüksekokulunda 791 akademik ve 656 idari personeli; lisansüstü, lisans ve ön lisansta 17 bine yaklaşan öğrencisi ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ordu Tıp Fakültesi kaç yılında kuruldu?

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Bakanlar Kurulunun 17 Mart 2006 tarih ve 5467 Sayılı Kanunu ile kurulmuştur.

Ordu Diş Fakültesi ne zaman açıldı?

Fakültemiz 28.04.2009 tarih ve 27213 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuştur.

Ordu Üniversitesi Özel mi devlet mi?

Ordu Üniversitesi 125 devlet üniversitesi arasında 42’nci sırada yer alırken Karadeniz bölgesinde bulunan üniversiteler arasında 1’inci sıraya yerleşti.

Ordu Üniversitesi Uzaktan Eğitim mi?

Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle YÖK’ün almış olduğu karar doğrultusunda teorik dersler ile ilgili eğitim öğretim süreci alınan tedbirler doğrultusunda uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir.

Ordu Üni açılacak mı?

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Üniversitelerin 15 Haziran’da eğitim öğretim sürecine başlayacağını kaydeden Akdoğan, uzaktan eğitim derslerinin 5 Haziran’da sona ereceğine dikkat çekti.

Ordu ilahiyat ne zaman kuruldu?

Üniversitemiz Senatosunca açılmasına yönelik karar alınan “ Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi” Bakanlar Kurulu Kararı ile kuruldu. 23 Haziran 2012 tarihli Resmi Gazete’ de “2012/3243” Karar Sayısı ile yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

You might be interested:  3. Ordu Komutanlığı Nerede?(Çözünme)

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı kimdir?

Fakültemiz Dekan V. Prof. Dr. Niyazi TAŞCI, Dekan Yardımcıları Doç.

Ordu diş fakültesine hangi hat gidiyor?

Cumhuriyet Yerleşkesine 52, 52A, 53A ve 57 nolu hatlardan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ordu diş Fakültesi ücretli mi?

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Bölümü – Ücretsiz.

Periodontoloji nedir neye bakar?

Periodontoloji, dişleri çevreleyen dokular diğer adıyla diş etlerinde ve diş köklerini saran kemiklerde meydana gelen hastalıkları ve bu hastalıkların tedavisi ile birebir ilgilenen ana bilim dalı olarak tanımlanmaktadır. Bu alanda doktora eğitimi tamamlamış ve uzmanlığını almış kişilere ise periodontist adı verilir.

Orduda hangi universiteler var?

Ordu – Giresun karayolunun Turnasuyu mevkiinde bulunan Ordu Üniversitesi Kampüsü’nün şehir merkezine uzaklığı 7 km’dir.. Ordu -Giresun Havaalanına uzaklığı 9 km’dir. Ulaşım Dolmuş araçları ile ortalama 15 dakikada sağlanmaktadır.

Ordu Üniversitesi hangi ilde?

Ordu Üniversitesi Nerede, Nasıl Gidilir? Ordu ili, Altınordu ilçe sınırında yer alan Ordu Üniversitesi, 17 Mart 2006 tarihinde hizmette açılan bir devlet üniversitesidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *